פתיחת סתימות

יש לכם בעית סתימות בצנרת הביוב בבניין או בבית פרטי ?

קבלו כאן כמה עצות איך לטפל ולאבחן תקלות כמו סתימות במערכת הביוב או יותר גרוע מכך,שברים,קריסות ושיפועים הפוכים.

פתיחת סתימות

סתימות חוזרות בבניין או בית פרטי?

אם אתם סובלים מסתימות חוזרות יש לכך כמה סיבות וכך תוכלו לזהות אותן.

סתימה חוזרת בעקבות שיפוע הפוך בקו הביוב

ברוב המקרים כשיש סתימות חוזרות במערכת הביוב זה מעיד על כך שהשיפוע של צנרת הביוב אינו תקין,כלומר שיפוע 0% או אפילו הפוך.

מה זה אומר הפוך ? שבמקום שהנקודה הגבוהה ביותר של הצנרת תהיה נקודת הניקוז,טוש,כיור ואסלה בחלק מקטע הצינור או כולו השיפוע עולה על נקודת הכניסה של הביוב.

לפעמים תקלה זו נגרמת עוד בהתקנה שגויה של הצנרת מלכתחילה או שבמשך השנים הצנרת שוקעת גם בעקבות התקנה וקיבוע לא נכון של הצנרת.

הצנרת לא מנקה את עצמה בזמן שימוש,המשקעים מצטברים וכך מופיע לכם סתימה רצינית,שכל מה שניתן הוא פשוט לפתוח סתימה כל פרק זמן מסויים,כי שיפוע של צנרת אין אפשרות לתקן אלא בהחלפת צנרת הביוב.

קריסה של צנרת הביוב ואו שוחת הביוב(בריכת הביוב)

קריסה ? מה זה אומר ? צנרת הביוב ואו שוחת הביוב מתנתקת מן מערכת הביוב ושוקעת,אם זו שוחת הביוב אז הצנרת בכניסה לשוחה וביציאה ממנה נשארות כפי שהן עם השיפוע שלהן,אבל הבריכה שוקעת וקורסת אל תוך האדמה,מה שגורם למעשה לניתוק המערכת ולהצטברות משקעים בשוחת הביוב,שבסופו של דבר תופיע כסתימה רצינית.

יש צורך להחליף את שוחת הביוב בחדשה,כל זאת צריך לעשות לפי מדידות בשטח על מנת להבטיח שיפוע נכון של מערכת הביוב.

קריסה של צנרת הביוב היא למעשה התנתקות של צנרת ביוב שבין שוחות הביוב,גם כן יש צורך בהחלפה,אין אפשרות לתקן.

שברים בצנרת הביוב או בשוחת הביוב

שבר בצנרת או בשוחה יכול להיווצר מלחץ קבוע על הצנרת או על השוחה,או מחבלה נדירים המקרים של עייפות החומר בצנרת ביוב או בתקלה מובנית.

כאשר יש שבר בשוחת הביוב,אדמה יכולה לחלחל ולגרום לסתימות ולשקיעות מסביב לשוחה,אז אם אתם רואים שקיעות בחניית הבניין שלכם או בשטח מסביב לשוחה סביר להניח שיש חלחול אדמה אל תוך הבריכה.

יש אפשרות לתיקונים מקומיים באמצעות חומרי אטימה כל זאת בהנחה שנבדק בשטח מקור הבעיה.

שבר בצינור יכול להיווצר גם מלחץ או חבלה בצינור,יש אפשרות לתקן באמצעות חומרים,מה שלא מומלץ בצנרת אלא רק בבריכה שהגישה אליה אפשרית,אלא בצינור לעשות חיבורים תיקניים שיכולו לעמוד בשינוי מעלות של הצנרת כאשר יש שימוש של מקלחות ומטבחים,מה שחומרי אטימה לא עומדים בזה.

נפילה של גוף זר לתוך מערכת הביוב

אם נפל לכם איזו שהוא חפץ לתוך השירותים או מערכת הביוב יש צורך בהוצאה שלו על מנת שלא יתקע בסיבובים ויגרום לסתימה רצינית.

שימוש רציני במערכת

מה זה אומר שימור יתר ? במטבח או בשירותים שפיכה או הכנסה של נייר טואלט  ומגבונים או ירקות ודברים רצינים אל המערכת יכול לגרום לסתימה גם אם מערכת הביוב מותקנת בצורה מקצועית יש מצבים שזה יגרום לסתימה.

זו סתימה קלה וניתנת לתיקון וטיפול מהיר,גם שלכם.

החלפת צנרת ביוב בבית פרטי
החלפת צנרת ביוב ושוחות

פתיחת סתימה לבד או עם אינסטלטור מקצוען ?

לפי האבחון הקודם שנתנו לכם אם אתם חושבים שתוכלו לאתר בדיוק את מקור התקלה ואם יש נתק,שבר או שיפוע הפוך כמעט ואין לכם אפשרות לטפל בבעיה באופן רציני,למרות שתוכלו תמיד לנסות.

פתיחת סתימה צריכה להעשות באופן מקצועי על מנת לא לגרום לנזק מיותר,לכן אם זו לא סתימה קלה של שימוש יתר ורציני במערכת כדאי לכם להזמין אינסטלטור מקצוען ומומלץ שיאבחן לכם את התקלה,במקרה של אשר האינסטלטור הוא אינו גובה עלות על ביקור ראשוני וייעוץ,אז כדאי לכם לקרוא לאשר שיעזור לכם לטפל בסתימה באופן הטוב ביותר.

דילוג לתוכן